RSS
czwartek, 28 września 2006
przeproscie i spierdalajcie
guzik donosi, ze w czwartek, 28 wrzesnia o 17.00 mieszkancy lodzi beda spod urzedu wojewodzkiego /punkt orientacyjny - laweczka tuwima/ przekazywac tytulowe przeslanie tzw. rzadowi.

sejmie, rozwiaz sie sam.


nie jest wszakze guzik przekonany do zasadnosci calej akcji. mianowicie, guzik  swiecie wierzy, ze trzeba im pozwolic porzadzic. najlepiej do konca kadencji. prze-trwamy. warto. inaczej bedziemy sluchac tych bredni o ukladzie, ktory obalil rzad /niczym polowke/ jak ow rzad juz tuz tuz tuz ow uklad dopadal znienacka.

juz sluchamy - skadinad znany edgar&co wywodzi, ze nagranie propozycji pana ministra l. bylo prowokacja ukladu. guzikowi sie wydaje, ze po prostu trafil swoj na swego, i najlatwiej byloby kazac panu ministrowi l. przeprosic i spierdalac, skoro dal sie nagrac, jak dyskutuje o rozwiazaniu paru sadowych klopotow tudziez powszechnej sciepie na weksel. niemniej edgar tlumaczy, a tefau trfam rozwija wdziecznie, ze to uklad. szarasiec. szaranagajama. edgar - i kazdy jego wyborca - powinien w odnosnym wierszu zamienic piec kaflowy na rozum.

guzik sie strasznie zaogladal dzis, i z godzine pojechal dyskusji w tvpiss, prowadzonej przez ziemca i wysocka. to nie byl propagandowy majstersztyk. to bylo gowno, w ktorym taplali sie wszyscy z radoscia, a niejaki kalinowski robil meza stanu. panie waldku pan sie nie boi w charakterze glownej sily opozycyjnej? panstwo dziennikarze spisieni do granic, wspomagani talentem pisiactwa niejakich semki i zybertowicza. i ten jezyk, ten jezyk, nie powiem, ze rodem z socjalistycznej propagandy, bo socjalistyczni propagandysci przy najjasniejszej koalicji to poeci. ale wyjasniaja, ze to uklad i szarasiec. i ze nieduza kamera w glosniku to sprzet sluzb, nie dodajac, ze technicznych telewizji tefauen. ale ciemny lud, co kamery internetowej na oczy nie widzial, moze to kupi.

a renia od kurwikow? ma dziewczyna jajniki i w roli spelniajacej obywatelski obowiazek poslanki wypada wrecz swietnie, na tle halastry - znakomicie. ale obronczyni przyzwoitosci w polityce w osobie renaty beger?
03:19, goffythedog
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 września 2006
moj brzuch moja decyzja
a odgrzewany kotlet elpeeru.
wiec piszemy.

'Prezydent RP
Sejm RP
Senat RP

Stanowczo protestujemy przeciwko inicjatywie Ligi Polskich Rodzin zmierzającej do całkowitego zakazu przerywania ciąży poprzez wprowadzenie do art. 38 Konstytucji RP poprawki dotyczącej „prawnej ochrony życia od momentu poczęcia”. Głęboko oburza nas inicjatywa godząca we wszystkie kobiety i dziewczęta, które w przyszłości będą mogły zajść w ciążę. Grozę budzi w nas świadomość skutków, jakie dla kobiet w ciąży będzie miała proponowana zmiana Konstytucji. Wprowadzenie zapisu o „ochronie życia od momentu poczęcia” sprawi, że życie kobiet będzie niżej cenione niż życie zapłodnionej komórki jajowej, zarodka i płodu. Do rodzenia zostaną zmuszone kobiety, które padły ofiarą gwałtu i te, które będą miały świadomość, że rozwijający się płód jest ciężko lub śmiertelnie chory. Ciąży nie będzie można przerwać nawet wtedy, gdy będzie ona zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. Paradoksalnie więc art. 38, który ma zapewnić każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, po poprawce pozbawi takiej ochrony kobiety w ciąży. Jeśli Konstytucja zostanie zmieniona, to konflikt między prawem do życia zarodka lub płodu a prawem do życia kobiety będzie rozstrzygany na niekorzyść kobiety. To jej życie zostanie poświęcone. Należy pamiętać, że ciąża i poród zawsze niosą ze sobą ryzyko. Właśnie dlatego każda kobieta w Polsce w wieku rozrodczym może stać się ofiarą działań Ligi Polskich Rodzin. Każda będzie musiała żyć ze świadomością, że jeśli zajdzie w ciążę może nie uzyskać  niezbędnej pomocy, gdy będzie jej potrzebować. Jeśli ktoś jeszcze ma co do tego wątpliwości, to powinny je rozwiać doświadczenia kobiet związane z funkcjonowaniem obecnie obowiązującego prawa. Już teraz – mimo, że prawo dopuszcza przerywanie ciąży, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie kobiet – nagminnie odmawia się tego tym, które znalazły się w takiej sytuacji.

Wprowadzenie do Konstytucji przepisu o ochronie życia od momentu poczęcia doprowadzi do jeszcze bardziej drastycznego ograniczenia praw człowieka wobec kobiet, w tym ich prawa do życia, do zdrowia, godności i samostanowienia. Strach przed ciążą może skłonić wiele kobiet do rezygnacji z macierzyństwa. Będą bowiem miały świadomość, iż w razie komplikacji zagrażających ich życiu lub zdrowiu będą pozbawione elementarnej ochrony. Czy o to chodzi Lidze Polskich Rodzin? Domagając się całkowitego zakazu przerywania ciąży, jego zwolennicy głoszą, że życie ludzkie, jako wartość nadrzędną, należy chronić za wszelką cenę. Jest to jednak twierdzenie pełne hipokryzji i cynizmu. Szafują oni przecież życiem kobiet odmawiając im prawa do jego ochrony, gdy ciąża im zagraża. Nie protestują przeciwko wojnom z góry godząc się na ofiary w ludziach. Co ciekawe, zrezygnowali nawet z głoszonego do niedawna postulatu dotyczącego zapewnienia konstytucyjnej ochrony życia do naturalnej śmierci, bo jego przyjęcie uniemożliwiłoby przywrócenie kary śmierci, czego się domagają.

Oburzający  jest sposób, w jaki LPR usiłuje wymusić zmiany prawa dotyczącego dopuszczalności przerywania ciąży. Konstytucja RP została przyjęta przez obywatelki i obywateli w drodze referendum. Art. 38 był jednym z tych przepisów, których treść była wnikliwie analizowana podczas społecznej debaty. Osoby głosujące w referendum miały świadomość tego, że przepis może wywrzeć zasadniczy wpływ na kształt polskiego prawa dotyczącego przerywania ciąży. Nie jest przypadkiem, że art. 38 nie chroni życia od poczęcia. Na taką ochronę nie było społecznego przyzwolenia. Między innymi dlatego niedopuszczalne jest zmienianie jego treści w sposób inny niż w referendum.

Inicjatywa Ligi Rodzin Polskich nie tylko zmierza do pełnego uprzedmiotowienia kobiet i pozbawienia ich praw, z których korzystają mieszkanki prawie wszystkich państw Unii Europejskiej, ale jest również realizowana w sposób sprzeczny z wszelkimi normami obowiązującymi w demokratycznych państwach prawa.

Apelujemy do władz Polski, do Prezydenta RP, do Sejmu i Senatu, o odrzucenie wszelkich projektów zmierzających do pozbawienia kobiet ich podstawowych praw człowieka, w tym prawa do życia, do zdrowia, godności i samostanowienia.'

tu: http://www.federa.org.pl/podpisy/

uprasza sie bez bredni prolajferskich, trolle beda wypraszane.
01:18, goffythedog
Link Komentarze (5) »