Blog > Komentarze do wpisu
taki ladny tytul...

W gazeta.pl guzik tytuł znalazł, na samej stronie głównej. A brzmi on zgrabnie: "Jest od 17 lat w śpiączce. Czy zdążą z ustawą, która uratuje jej życie?"

Ratować będą chłopaki od Sylwka. Jak klikniemy, dowiadujemy się, że chodzi o dziewczę, co 17 lat temu miało wypadek motocyklowy, jest w śpiączce, uszkodzenia mózgu skazują ją na trwały stan wegetatywny. Najogólniej, medycyna nie może nic. Rodzina, po długiej sądowej batalii, wygrała prawo do odłączenia sondy. Teraz Sylwek, razem z chłopcami od B16, wojuje o jej życie. Bo, uważacie, wedle katolickich teologów, trzymanie Eluany pod rurkami nie jest uporczywą terapią, tylko stosowną do stanu opieką. Nawiasem mówiąc, trzeba mieć szczęście, refleks, być papieżem i ogłosić miastu i światu, że się nie życzy trzymania pod rurkami, to ma się szanse wyśmigać rurkologom. W końcu papę pochowali po katolicku, z przytupem, a innym rezygnującym z przyjemności rurkowych odmawiają takich usług. 

Oczywiście, aż szkoda nie wspomnieć, że ta sama załoga, co ogłasza walkę z cywilizacją śmierci o prawo do życia, ostatnio przywróciła na swe łono kolegę, co twierdzi, że komór gazowych nie było, jak i Holokaustu [oraz inne wesołe rzeczy, których wybór poczynił wo]. Tu następuje wyjaśnienie dla ewentualnych zbłąkanych owieczek i baranów: tak, wiem, że ekskomunika z mocy prawa, że trele morele, że miłosierdzie, i że negowanie Holokaustu nie ma nic do rzeczy. No ale to nie ja siedzę w jednym kościele z tym koleżką, i nie muszę, jak niektórzy pacjenci psychiatryka, czynić piętrowych konstrukcji, np. deliberować nad zakresem znaczeniowym czasownika "to believe", by uzasadnić, że B16 mógł, i tamten też może. No mógł. A ja mogę na to przypominać wytrwale, że u was neguje się Holokaust. Taka to cywilizacja życia, hipokryzją śmierdząca na kilometr.

Nie mój cyrk, nie moje małpy. Ale tych w Agorze pojebało zupełnie, co to wszystko ma wspólnego z "ratowaniem życia?!

sobota, 07 lutego 2009, goffythedog

Polecane wpisy

  • zerwij się na manifę...

  • dosiego roku!

    Na Nowy Rok jak znalazł. Ćwiczymy podpisywanie petycji: Przeciwko „Ustawie o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz Polskiej Radzie Bioetyczn

  • bog sie rodzi, karp truchleje

    tu: http://www.krwaweswieta.pl/ i tu: http://ryby.empatia.pl/ i nawet tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6092221,Swiateczna_rzez_karpi.html weso

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
nameste
2009/02/07 14:07:58
W rzeczy samej, pojebało ich (albo, co też prawdopodobne, a może nawet prawdopodobniejsze, to idioci).
-
2009/02/19 20:11:37
bo widzicie (rozumicie), walka o lepsze jutro toczy się na linii języka
pojebalo i to nie pierwszy raz