Blog > Komentarze do wpisu
poniekad monotematycznie

Od jakiegoś czasu utrzymuje się u guzika wysoki poziom nastrojów antyklerykalnych; powodem są opisywane na blogasku wesołe przejścia pogrzebowe, ale też ogólna aktywność kolegów w czerni. Dziś guzik przeczytał radosną opowieść o tym, że odprawia się tylko rentowne msze:

"Ksiądz uświadomił wiernemu, że to, co da na tacę, nie pokryje kosztów oświetlenia kościoła i nagłośnienia. Poradził mu, aby poszedł do pobliskiej katedry, gdzie właśnie rozpoczęła się suma.[...] Była to grupa osób, które zamówiły mszę za zmarłego krewnego i widząc, że nie ma nikogo przy ołtarzu, zaczęły głośno protestować.

Proboszcz z całym spokojem wytknął im spóźnienie, po czym opowiedział o wiernym odesłanym do innego kościoła. - Jakbym wyglądał wobec tego człowieka, gdybym odprawił teraz mszę dla was? - pytał ksiądz, zdecydowany nie zmieniać wcześniejszej decyzji."

o, tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6124687,Ksiadz_nie_odprawil_mszy__uznal_ja_za__nierentowna_.html

Ha! W ten sposób pan ksiądz pokazał, że danego słowa należy dotrzymywać! Oraz dał przykład, jak z kryzysem radzić sobie mamy. 

wtorek, 06 stycznia 2009, goffythedog

Polecane wpisy

  • zerwij się na manifę...

  • t jak trzeżwy tatuś

    Tatusiów dziś poszukujemy na stronach gazety.pl. Powrót ojca, te sprawy. Historia jest wzruszająca, o tym, jak to dwulatek poparzony wrzątkiem czekał dwie godzi

  • bog sie rodzi, karp truchleje

    tu: http://www.krwaweswieta.pl/ i tu: http://ryby.empatia.pl/ i nawet tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6092221,Swiateczna_rzez_karpi.html weso

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Maxell..K, 217.149.255.*
2009/08/06 14:23:23
Drogie feminazistki. Macie ostrą schizę na ten Kościół. Nie potraficie się powstrzymać. Wy go zwyczajnie nienawidzicie. Dlatego przy każdej możliwej okazji próbujecie naszczać Kościołowi na ogrodzenie. Czego jesteś,Ty guziczku i kilku innych, żywym i klikającym w komputer przykładem.