Blog > Komentarze do wpisu
nocne posłów czytanki

w cyrku, ooo, przepraszam, panie marszałku - sejmie rzeczpospolitej polskiej piątej kadencji - trwa w najlepsze akcja pan marszałek czyta posłom. tajny stenogram z posiedzenia komisji ds. służb specjalnych. w trybie tajnym posłom czyta, i posłankom, obrady zostały utajnione. więc mamy tajny sejm.

można oczywiście nabijać się z tego, że skoro siedzi tam tłum posłów, to będzie można przebierać w źródłach jak ulęgałkach. coż,  jakoś trzeba zadbać o oglądalność programu pod tytułem 'na wiejskiej bez zmian'. 

a tu jest już przecież spory dorobek, którego ignorować nie sposób. mieliśmy przecież - wcale niedawno - sejm cichociemny, czyli fatamorgany pana marszałka na temat opozycji, która była, a jakby jej nie było. numer grali przez pół wakacji. mieliśmy sejm wątpliwie legalny, jak panowie marszałkowie kłócili się o laskę i nie było wiadomo, mogą czy nie mogą. regularnie powtarzają się wezwania do zejścia sejmu do podziemia - czyli zwołania, wobec obstrukcji marszałka, alternatywnych obrad. rodzaj precedensu był, przypomnijmy, sejm alternatywny, czyli okupacje mównicy czy akcje nagłośnieniowe. mieliśmy sejm praktykujący, który wznosił modły o deszcz. mieliśmy też sejm zoologiczny, czyli nasza suka a sprawa polska. co i tak jest lepsze niż codzienność sejmowa, czyli sejm kabaretowy. przepychanki i bon moty, pan marszałek z laską oraz panowie posłowie /i panie posłanki/, co im nie jesteśmy w stanie wymyślić takiej bzdury, której nie wygłoszą. od czasu do czasu sejm wyznacza dyżurnych, którzy dostarczają widzom rozrywki w przerwach na odpoczynek dla ogółu - tak zwane komisje śledcze. jest tak samo, tylko mocniej - śledczy zero ze śledczym marysią, śledcza od kurwików i śledcza od skarpetek, łza się w oku kręci na wspomnienie tego serialu.

nocne czytanki nie wyjaśnią niczego. wyjaśniać to by może mogła komisja albo prokuratura, ale to pan marszałek siedzi na wniosku o powołanie komisji, a pan minister, o którego się rozchodzi, kręci prokuraturą. no ale mamy nocne czytanki, tajne nocne czytanki, ocenzurowane z elementów ściśle tajnych, bo takich to posłom czytać nie wolno. odczytanie tych tajnych też nic nie zmieni. patrz punkt, na czym siedzi marszałek. więc po co? nocne posłów czytanki są po prostu kolejnym etapem pracowicie organizowanej i realizowanej kampanii ośmieszającej instytucje. sejmu tajnego szanować się nie da. do sejmu tajnego można wybrać nawet posła wydobytego z windy, bo jego ryj widoczny nie będzie. 

ale może nawet lepiej, że oni zajmują się zwalnianiem kabareciarzy. jak pomyślę, co by było, gdyby ci panowie posłowie i te panie posłanki zabrali się tłumnie za pracę, to nachodzi mnie ochota wrzasnąć: mam paszport i wiem, jak go użyć.

sobota, 25 sierpnia 2007, goffythedog

Polecane wpisy

  • zerwij się na manifę...

  • t jak trzeżwy tatuś

    Tatusiów dziś poszukujemy na stronach gazety.pl. Powrót ojca, te sprawy. Historia jest wzruszająca, o tym, jak to dwulatek poparzony wrzątkiem czekał dwie godzi

  • taki ladny tytul...

    W gazeta.pl guzik tytuł znalazł, na samej stronie głównej. A brzmi on zgrabnie: "Jest od 17 lat w śpiączce. Czy zdążą z ustawą, która uratuje jej życie?&qu

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
socjopatyczna_malkontentka
2007/08/25 02:03:52
"ale to pan marszałek siedzi na wniosku o powołanie komisji, a pan minister, o którego się rozchodzi, kręci prokuraturą"

i co tu dodać? Może to, że marszałek D. się sypnął nieco wcześniej, opowiadając jak to współpracownik Kaczmarka wrobił Cimoszewicza... A on wówczas był ministrem... no czego? Dorn wiedział, nie powiedział.
Siała baba mak...
-
2007/08/25 02:20:56
marszałek był wtedy jeszcze dziarsko w opozycji. ale, skoro zaraz później już zaczął ministrować, to mógł to rozstrzygnąć.

mam jeszcze jeden typ - to jest po to, zeby pokazac im, jak bardzo mozemy im skoczyc.

a w psychiatryku24 nieustanna euforia dokonaniami żondu.

pzdr
-
Gość: markmaster88.blogspot.com, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/09/06 20:23:49
Guzik jutro wielki piątek więc sie przygotuj ;-) zapraszam do siebie